Kupujemy kalosze dziecięce

Wiosna już co prawda w pełni, ale patrząc na aktualną prognozę pogody, możemy dopiero uznać, że nadchodzi ona do nas wielkimi krokami. To ostatni moment, by kompletować garderobę dziecięcą na nadchodzącą porę roku. oprócz obuwia sportowego i wizytowego w szafie malucha powinny znaleźć się także kalosze dla dzieci. Zdaje się, że wybór ich nie powinien być w żaden sposób trudny. Jednak bierze i zastanowimy się nad tym tematem dokładniej, może on nas zaskoczyć. Jakie kalosze dziecięce najlepiej wybrać? Podpowiadamy!

Z jakiego materiału powinny być kalosze dla dzieci?

Jeżeli wybieramy kalosze dla dziewczynki lub kalosze dla chłopca powinniśmy zwrócić uwagę na to, by wykonane one były z wysokogatunkowych, niepochłaniających wody oraz nieprzemakalnych tworzyw sztucznych. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybrane przez nas buty świetnie jest w pełnią swoją podstawową funkcję, czyli będą zapobiegały w przenikaniu wilgoci do ich wnętrza i tym samym zabezpiecza stopę przed przenoszeniem. Zabawa w kałużach jest niezwykle ważna i daje dzieciom wiele frajdy, dlatego z pewnością nie należy malucha ograniczać. Jeżeli chodzi o odpowiedni wybór tych wielozadaniowych butów, powinniśmy pamiętać również o tym, że mimo sporej listy zalet, które niewątpliwie kalosze dziecięce posiadają, musimy wiedzieć, że guma lub kauczuk niezbyt dobrze przepuszczają powietrze. Oznacza to więc, żeby bezwzględnie powinniśmy unikać zakładania kaloszy na bose stopy, by uniknąć powstania bolesnych odparzeń.

Wybierając kalosze dla chłopca lub kalosze dla dziewczynki należy zwrócić uwagę również na to, jakie materiały zostały użyte do produkcji podeszwy tych butów. W tym przypadku także najczęściej wykorzystuje się tutaj gumę lub kauczuk, ale istotna jest odpowiednia przyczepność do podłoża, która jednocześnie zminimalizuje ryzyko upadku na śliskiej nawierzchni. Oznacza to więc, że jeżeli zdecydowaliśmy się na to, by kupić kalosze dziecięce, powinny one posiadać antypoślizgową podeszwę. Warto wiedzieć o tym, że tego typu rozwiązania jest lekkie i odporne na ścieranie. Ponadto tego typu podeszwa nie powinna być całkiem płaska. Kalosze dziecięce powinny mieć podeszwę z bieżnikiem, która będzie również gwarancję lepszej przyczepności i stabilności.

Jak dobrać rozmiar kaloszy?

Kalosze dziecięce to naprawdę wygodne buty o ile uda nam się wybrać właściwy rozmiar. Dobierając obuwie dla naszego dziecka powinniśmy pamiętać o to o tym, by maluch miał od pół centymetra do jednego centymetra luzu w takim błotniku. Sprawa dotyczy wszystkich rodzajów butów. Dzięki temu obuwie nie będzie ani zbyt ciasne, ani zbyt luźna, co w sprawi, że dziecko poczuje się komfortowo, a stopy podczas chodzenia i różnego rodzaju zawarł będą miały zapewniono niezbędną swobodę. Ciekawe jest również to, że stopa naszego malucha w ciągu roku może urosnąć nawet o trzy rozmiary, dlatego przed dokonywaniem zakupu jakichkolwiek butów powinniśmy dokładnie zmierzyć i jego stopę i tym samym dobrać odpowiednią długość wkładki.  Bardzo ważne jest to, by regularnie sprawdzać, czy maluch nie wyrósł wznoszony przez siebie butów, gdy dziecko nie zawsze może to sygnalizować.

O czym jeszcze należy pamiętać, jeżeli kupujemy kalosze dziecięce?

Bez względu na to, czy wybieramy kalosze dziewczęce, czy inwestujemy w te wielozadaniowe buty dla chłopca, warto zwrócić uwagę również na wysokość cholewki. Optymalnym rozwiązaniem zdaje się być jej wysokość do połowy łydki. Dzięki temu prawdopodobieństwo przedostania się wody do wnętrza buta jest znacznie niższe. Świetnym pomysłem okażą się także modele ze ściągaczami, które dodatkowo ochronią dziecko przed wilgocią oraz brudem. Zdajemy sobie sprawę również z tego, że wygląd był to jest niezwykle istotny, dlatego oprócz klasycznych modeli z powodzeniem znajdziemy kalosze dla dzieci z bajkowymi lub zwierzęcymi aplikacjami, które z pewnością spodobają się malucha. Oczywiście nie warto sugerować się podziałem na kalosze dziewczęce oraz kalosze dla chłopca w sklepach, gdyż kluczowe jest to, by buty podobały się przede wszystkim dziecku myśli bez względu na kolor czy też nadruk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *