Niezbędnik podróżnika – koszulka UV

Ochrona przed słońcem to jeden z ważniejszych aspektów podróżowania, szczególnie wtedy, gdy wybieramy się podróż w stronę słońca. Oparzenia słoneczne to nie jedyny problem, jaki może pojawić się, gdy przesadzimy z opalaniem. Promieniowanie UV ma bowiem negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, a jego kiepskie skutki mogą się pojawić nawet po wielu latach. Warto więc chronić się przed słońcem i korzystać z niego tylko wtedy, gdy jesteśmy właściwie zabezpieczeni.

W czasie podróży w tropikalne rejony świata, powinniśmy być wyposażeni w odpowiednie akcesoria służące do ochrony przeciwsłonecznej. Okulary przeciwsłoneczne czy kapelusz nie powinny być wyłącznie elementem efektownego wyglądu, ale przede wszystkim rzeczami, które faktycznie będą nas chronić. Nadmiar promieniowania słonecznego może doprowadzić do tego, że część podróży spędzimy w pokoju hotelowym lub gdzieś w cieniu, gdyż oparzenia słoneczne nie pozwolą nam cieszyć się słońcem. Trzeba również pamiętać, że nadmierna ekspozycja na słońce może powodować wiele chorób skóry, włącznie z groźnymi, złośliwymi nowotworami. Co więcej, promieniowanie UV uaktywnia w naszym organizmie wolne rodniki, czyli związki, które odpowiadają za szybkie starzenie się zarówno skóry, jak i wszystkich narządów naszego organizmu. Ochrona przeciwsłoneczna jest więc istotna, jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez długie lata.

Koszulki UV – dobra alternatywa dla kremów z filtrem

Gdy pakujemy się na podróż w ciepłe kraje, najczęściej pamiętamy o tym, by zabrać co najmniej kilka różnych kosmetyków do opalania. Balsamy czy kremy z filtrem odbijają promieniowanie UV, dzięki czemu nie jest ono pochłaniane przez skórę i nie dostanie się do wnętrza organizmu. Mają one jednak sporą wadę – dosyć szybko się zmywają zarówno w czasie kąpieli w wodzie, jak i z potem, o który nietrudno w trakcie wędrówek po pustyni czy innych gorących miejscach. Doskonałą alternatywą dla kremów i balsamów mogą być koszulki UV oraz inne elementy odzieży wyposażonej w specjalny filtr, który zapewni ochronę naszej skórze.

Jak chronią koszulki UV?

Koszulki UV z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które wyjeżdżają na wakacje w ciepłe kraje, a także tych, które sporo czasu spędzają latem na świeżym powietrzu, narażeni na działanie promieniowania słonecznego. Koszulki oraz inna odzież z ochroną UV wykonane są ze specjalnych materiałów o bardzo gęstym splocie, w które dodatkowo wpleciony jest dwutlenek tytanu – substancja, która odbija promieniowanie słoneczne i sprawia, że nie wnika ono do wnętrza organizmu. Dwutlenek tytanu w odpowiedniej ilości jest w stanie ochronić nas przed niemal całym promieniowaniem słonecznym. Najlepsza odzież UV zapewnia ochronę na poziomie powyżej 95 procent. Odzież UV, w odróżnieniu od kosmetyków ochronnych, nie zmywa się i zawsze jest tak samo skuteczna. Warto nosić ją szczególnie wtedy, gdy nasza podróż będzie polegała na częstych wędrówkach na słońcu.

Wygodna, funkcjonalna i komfortowa

Jeśli decydujemy się na koszulki UV lub inne elementy odzieży chroniącej przed słońcem, możemy mieć pewność, że w czasie wakacji nie przytrafią nam się oparzenia słoneczne ani inne negatywne skutki przebywania na słońcu. Odzież UV jest bardzo wygodna, komfortowa, świetnie uszyta z materiałów, które są przewiewne, pozwalają skórze oddychać, bardzo szybko schną też po zamoczeniu. Poza koszulkami czy innymi elementami codziennej odzieży, bardzo popularne są także stroje kąpielowe czy kąpielówki, które świetnie sprawdzają się jako alternatywa tradycyjnej odzieży do kąpieli.

Zakup dobrej jakości odzieży UV to inwestycja w ochronę i bezpieczeństwo, a także w ubrania, które będą nam służyły o wiele dłużej niż tylko przez kilka sezonów. Dlatego też warto uważnie wybierać ubrania UV, zwracać uwagę na ich producentów i przede wszystkim upewniać się, że odzież faktycznie posiada właściwości ochronne i filtr UV. Koszulki UV są droższe od zwykłych, letnich koszulek bawełnianych. Jeśli widzimy gdzieś w sprzedaży koszulki podpisane jako przeciwsłoneczne, a jednocześnie są one bardzo tanie, raczej można mieć pewność, że chronią one przed słońcem jedynie z nazwy. Na dobrej odzieży UV nie należy oszczędzać, gdyż to, co będzie tanie, z pewnością będzie nieskuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *